Obóz Wypoczynkowo-Szkoleniowy – Frysztak 2023

20.07.2023

Obóz Wypoczynkowo-Szkoleniowy – Frysztak 2023


Przedstawiamy relację z naszego corocznego obozu szkoleniowego we Frysztaku! Obozowa przygoda odbyła się dzięki realizacji zadania publicznego pt. „Wakacyjny Obóz Wypoczynkowo-Szkoleniowy Pueri Cantores Resovienses – Frysztak 2023”, które zostało dofinansowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Na naszym corocznym obozie chóralnym skupiliśmy się na intensywnych próbach. Dążąc do doskonałości w wykonaniu utworów, poświęcaliśmy wiele czasu i wysiłku na doskonalenie naszych umiejętności wokalnych. To był dla nas czas pełen inspiracji i zaangażowania, który pozwolił nam zbliżyć się do perfekcji muzycznego wyrazu. Nasza determinacja i wspólna pasja przyczyniły się do niezapomnianego doświadczenia muzycznego podczas obozu.  Nie zapominajmy też o najmłodszych uczestnikach, którzy po raz pierwszy w życiu podjęli naukę śpiewu chóralnego. Ich entuzjazm i zaangażowanie były niesamowite, a postępy, jakie zrobili w tak krótkim czasie – imponujące. Widząc ich wzrastającą miłość do muzyki i chóralnego brzmienia, byliśmy zaszczyceni, że mogliśmy być częścią tego magicznego muzycznego początku. Dla nas wszystkich był to niezwykle inspirujący moment, który dodatkowo wzmocnił więzi między nami jako chórem. Jesteśmy pewni, że ta piękna przygoda z muzyką będzie dla nich wyjątkowym kamieniem milowym w ich artystycznej podróży.

Nasz chóralny obóz był pełen niesamowitych doświadczeń! Oprócz intensywnych prób wokalnych, mieliśmy okazję poznać wiele innych aspektów naszego wakacyjnego spotkania. Mieliśmy okazję gościć panią policjant, która podzieliła się cennymi wskazówkami na temat bezpiecznego spędzania wakacji. Jej praktyczne porady pozwoliły nam lepiej zrozumieć, jak dbać o nasze bezpieczeństwo i unikać zagrożeń. Odkrywanie kultury i historii regionu było niezwykle inspirujące podczas naszej wizyty w malowniczym skansenie „Karpacka Troja”. Spędziliśmy tam fascynujący czas, zgłębiając tradycje i piękno tego miejsca. Wolne chwile także były pełne aktywności. Nasze małe igrzyska sportowe przyniosły mnóstwo radości i integracji, gdy wspólnie rywalizowaliśmy i bawiliśmy się w duchu sportowej przyjaźni. Aby schłodzić się i odprężyć, odwiedzaliśmy basen, gdzie wspaniale spędziliśmy czas, relaksując się i czerpiąc przyjemność z letniego wypoczynku. To wszystko sprawiło, że nasz chóralny obóz był wyjątkowym i wszechstronnym doświadczeniem. Doskonaliliśmy umiejętności wokalne, poznawaliśmy kulturę i historię, a także cieszyliśmy się przygodami i wspólnymi chwilami zespołowej radości.

Pod koniec naszego chóralnego obozu mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach. W atmosferze bliskości i przyjaźni, zorganizowaliśmy wspólne ognisko, podczas którego spędziliśmy niezapomniane chwile, śpiewając razem i tworząc magiczną atmosferę. Również nie zabrakło emocji podczas oficjalnego rozdania nagród, gdzie doceniliśmy zaangażowanie i wkład wszystkich uczestników naszego obozu. To była piękna chwila pełna wdzięczności i uznania dla naszych utalentowanych chórzystów.
Koncert po Mszy Świętej był wyjątkowym momentem, którym uwieńczyliśmy cały nasz chóralny obóz. Był to owoc intensywnej pracy, zaangażowania i pasji, które włożyliśmy w doskonalenie naszych umiejętności wokalnych i przygotowanie repertuaru. W czasie jego trwania, nasi najmłodsi chórzyści mieli swoją debiutancką okazję zaprezentowania swoich zdolności wokalnych publiczności. Było to dla nich emocjonujące doświadczenie, a ich odwaga i zaangażowanie wzruszyły wszystkich obecnych, a szczególnie rodziców, którzy mogli pierwszy raz usłyszeć ich śpiew. Koncert był nie tylko momentem podsumowania naszych muzycznych wysiłków, ale także okazją do dzielenia się naszą miłością i pasją do muzyki z naszą publicznością. Było to wspaniałe zakończenie naszego obozu, które utwierdziło nas w przekonaniu, że muzyka jest nie tylko piękna, ale także potrafi budować relacje i łączyć ludzi.
Był to też niestety pożegnalny występ Pani Angeliki Pacuty  jako II dyrygentki Chóru.
Bardzo dziękujemy Pani Andżelice za ten czas i wysiłek poświęcony dla dobra chóru Pueri Cantores Resovienses. Życzymy jej wielu sukcesów w dalszej karierze muzycznej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która doskonale oddaje atmosferę naszego obozu!