CHÓRZYŚCI DLA NIEPODLEGŁEJ

11.11.2020

CHÓRZYŚCI DLA NIEPODLEGŁEJ


Chórzyści dla Niepodległej

Narodowe Święto Niepodległości Chór planował uczcić koncertem „Jeszcze Polska nie zginęła”, który miał odbyć się w Katedrze Rzeszowskiej 22 listopada, ale musiał zostać odwołany, jak wiele innych wydarzeń artystycznych w tym czasie, z powodu pandemii koronawirusa.

Świętowanie 102. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności i manifestowanie patriotycznych uczuć w dobie epidemii w wielu przypadkach znalazło swój wyraz w wirtualnej przestrzeni, w której nie zabrakło również Chórzystów z Pueri Cantores Resovienses.

Na kanale YouTube można było zobaczyć i posłuchać solistę Tomasza Nowaka w piosence skomponowanej przez Małgorzatę Godlewską do wiersza Józefa Szczepańskiego ps. „Ziutek” Dziś idę, walczyć, mamo  

Nagranie, w którym chłopiec, przygotowany wokalnie przez Marcina Florczaka, śpiewa na głosy, zrealizował i zmontował sam Dyrygent.

Innym rzeszowskim słowikiem śpiewającym w Internecie z okazji Święta Niepodległości był Eryk Chudzik, który wykonał piosenkę Tchnienie wolności z muzyką Bartosza Chajdeckiego do słów Moniki Partyki

 

STANISŁAW ŻYRACKI