ALBUM Z OKAZJI JUBILEUSZU 36-lecia

04.10.2021

ALBUM Z OKAZJI JUBILEUSZU 36-lecia


Z okazji Jubileuszu 36-lecia powstania Katedralnego Chóru Chłopięco – Męskiego Pueri Cantores Resovienses została wydana i wydrukowana przez diecezjalną Drukarnię i Wydawnictwo Bonus Liber blisko 250-stronicowa bogato ilustrowana książka napisana przez prezesa Chóru Stanisława Żyrackiego przy współudziale zespołu redakcyjnego w składzie: Jolanta Cebula, Marcin Florczak, ks. Julian Wybraniec i Bogumiła Żyracka.

Album opowiada Chórze (zwłaszcza o jego działalności w latach 2015 – 2020). Ma format A4, liczy blisko 250 stron, oprawiony jest w twardą oprawę, a wydrukowany został na kredowym papierze. Zawiera kilkaset fotografii i bardzo dużo informacji o pracy Chóru, występach, wyjazdach, obozach, Kongresie itp.

Bohaterami książki, którzy w kilku rozdziałach dzielą się z czytelnikiem swoimi wspomnieniami i przeżyciami, są nie tylko pueri cantores, ale także ich rodzice, działacze, współpracownicy i duchowni.

Na kartach albumu odnajdą się również dawni Chórzyści (należący do Zespołu przed 2015 r.), ponieważ wielu z nich widnieje na fotografiach znajdujących się w rozdziałach Zarys historii Chóru i Oficjalne zdjęcia Chóru z lat 1985-2020.

Publikacja została opracowana niezwykle starannie i pięknie przez znakomitych grafików: Magdalenę Nowak – Harko i Mieczysława Koryla.

Album, który ma wielką wartość pamiątkową, sentymentalną i kronikarską, zostanie zaprezentowany podczas Koncertu Jubileuszowego Pueri Cantores Resovienses, który odbędzie się w dn. 10 października 2021 r. o godz. 13.00 w Katedrze Rzeszowskiej.

Wstęp wolny! Zapraszamy!